FRAJDA, GRANDA, BZIK!

Spektakl to spotkanie: naturalne, swobodne, otwarte, włączające, wrażliwe.

Spokój, bliskość, wspólnota, rodzina. Czego w niej doświadczamy? Różnorodności, niespodzianek, nieporozumień, frajdy, awarii, kłótni i bzika! Jesteśmy różni, każdy niesie ze sobą historię, spotykamy się, czekamy, uciekamy…

Jesteśmy jak kolorowe kuleczki wrzucone do jednego pudełka – czasem toczymy się obok siebie, czasem zderzamy, wywracamy i powodujemy eksplozję. Eksperymentujemy, dojrzewamy, poznajemy samych siebie… To dlatego, że jesteśmy razem, połączeni niewidzialną siatką uczuć i myśli. Czy bywa nam ciężko? Jasne! Każdy przekracza swoje granice, każdy się potyka, każdy rozkręca od czasu do czasu własną grandę!

Performując, szukamy szczególnej energii, która daje swobodę, skupienie, a zwłaszcza radość. Prowokujemy, tworzymy i obserwujemy relacje.

W spektaklu podejmujemy niezwykle ciekawy dla nas temat postrzegania odmienności. Dostrzegania różnic i reagowania na nie, akceptowania ich. Towarzyszy nam niezaprogramowana na siłę interakcja. Podkreślamy wagę kontaktu z samym sobą, jak i kolektywnego działania we wspólnocie.

KOLEKTTACZ

Aniela KOKOSZA/performerka, pedagożka, choreoterpeutka. Pracuje niezależnie, na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele.

Paulina GIWER-KOWALEWSKA/aktorka, performerka, pedagożka. Absolwentka Akademi Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie. Prowadzi warsztaty dla rodzin z dziećmi.

Nasze działania dotyczą ciała i jego osadzenia w kontekście artystycznym i społecznym. Korzystamy z narzędzi tańca współczesnego, improwizacji i praktyk somatycznych. Realizujemy spektakle, warsztaty, spotkania.

Twórcy

  • Choreografia, reżyseria, wykonanie: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Agnieszka Dubilewicz
  • Wykonanie: Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska, Aneta Jankowska
  • Współpraca choreograficzna: Izabela Chlewińska
  • Przestrzeń: Tomasz Bergmann
  • Muzyka: Hania Rani + fragment utworu: „Mutant brain” by Sam Spiegiel
  • Kostiumy: Olga Strizhniova, Idalia Mantas
  • Produkcja: Art Fraction Foundation, Stowarzyszenie Artystów Kolekttacz
  • Zdjęcia: Maciej Zakrzewski
Premiera
01/07/2021
Czas trwania
50 min