Connected / Disconnected

Connected / Disconnected to w pełni improwizowany taneczny performance, w którym artystki i artyści podejmują temat połączeń. Relacyjne, rytmiczne, ruchowe, intencyjne, intuicyjne, dźwiękowe, widoczne i niewidoczne połączenia. Wszystko dzieje się tu i teraz, każdy element podlega zmianie, nic nie jest pewne, bo wszystko jest możliwe.

Improwizacja, której świadkami są widzowie, to dialog pomiędzy tancerkami i tancerzami o różnych korzeniach oraz językach ruchowych i muzykiem, spajającym każdy z tych języków w sieć połączeń. Spontaniczne komponowanie działań ruchowych i muzycznych w czasie i przestrzeni oraz w relacji do siebie nawzajem tworzy rodzaj doświadczenia, które jest wciągające i immersyjne. Występujące tancerki i tancerzy łączy wspólna edukacja taneczna oraz przekonanie o sile medium jakim jest ciało i ruch sam w sobie.

Pomimo iż spektakl nie zakłada konkretnego przebiegu zdarzeń, widownia ma możliwość doświadczać historii, która tworzy się na bieżąco w trakcie trwania performance’u.

Skład zespołu tworzą: Lena Skrzypczak, Victoria Silvero, Bartosz Przybylski, Michał Strugarek, Wojciech Furman, Franciszek Jackowski oraz Patryk Gorzkiewicz. Tancerki i tancerze, pochodzą z różnych środowisk tanecznych, ale ich drogi zbiegły się na etapie edukacji tanecznej. Mimo różnorodności ich języków ruchowych, łączy ich zamiłowanie do fizyczności ruchu, improwizacji oraz do możliwości, jakie tworzy dialog pomiędzy tańcem i muzyką. Obecnie realizują się w różnych obszarach tańca i sztuki w Polsce oraz za granicą, jako tancerze, performerzy, choreografowie, twórcy projektów artystycznych.

Twórcy

  • Scenariusz i reżyseria: Patryk Gorzkiewicz
  • Choreografia: Patryk Gorzkiewicz, Aleksandra Salej, Sara Gorzkiewicz, Michał Strugarek, Wojciech Furman, Bartosz Przybylski
  • Wykonanie: Lena Skrzypczak, Victoria Silvero, Bartosz Przybylski, Michał Strugarek, Wojciech Furman, Patryk Gorzkiewicz
  • Muzyka: Franciszek Jackowski (MARMØ)
  • Kostiumy: Sara Gorzkiewicz
  • Reżyseria świateł: Patryk Gorzkiewicz, Michał Strugarek
  • Produkcja: Patryk Gorzkiewicz
  • Zdjęcia: Nikola Makowska
Premiera
29/03/2023
Czas trwania
50 min